در نتایج جست‌وجوی گوگل سایت‌هایی نمایش داده می‌شوند که در لیست ایندکس گوگل قرار گرفته باشند و صفحاتی در پایگاه ایندکس گوگل ذخیره می‌شوند که به گوگل معرفی شده باشند.

برای معرفی لینک سایت خود در گوگل لازم است در وهله اول نقشه سایت ایجاد کرده باشید. مطالب جدید سایت با استفاده از این نقشه به گوگل معرفی می‌شوند.

اما حتی اگر لینک صفحه به گوگل معرفی نشود نیز، گوگل به صورت خودکار و اتوماتیک آن صفحه را مورد ایندکس قرار می‌دهد. اما ممکن است ایندکس اتوماتیک زمان‌بر باشد که برای سرعت بخشیدن به این فرآیند، می‌توان از گزینه fetch as google استفاده کرد.

در حقیقت کاربرد fetch as google زمانی است که یک محتوای جدید در وب‌سایت خود ایجاد کرده‌اید و یا در هنگامی که تغییراتی در یک محتوای موجود در وب‌ ایجاد کرده‌اید و می‌خواهید هر چه سریع‌تر آن را به گوگل معرفی کنید تا گوگل آن را ایندکس کرده و در دسترس کاربران قرار دهد.

آیا fetch as google در گوگل وبمستر تولز جدید حذف شده است؟

در گوگل وبمستر قدیمی در بخش crawl گزینه‌ای با نام fetch as google وجود داشت که در وبمستر تولز جدید حذف شده است. البته حذف این گزینه به معنای حذف عملکرد fetch as google نیست.

این قابلیت همچنان در گوگل سرچ کنسول جدید اما به شکلی دیگر در دسترس است که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

چگونه در گوگل وبمستر جدید سایت خود را به گوگل معرفی کنیم؟

برای fetch کردن در گوگل وبمستر جدید کافی است در باکسی که در نوار تیره رنگ بالای صفحه وجود دارد و نوشته شده است:

Inspect any url in “https://example.com”

لینک مدنظر خود را وارد کنید.

نحوه fetch کردن در وبمستر تولز جدید

سپس گوگل به بررسی لینک شما خواهد پرداخت و به شما اعلام خواهد کرد که آیا این صفحه قبلاً در گوگل ایندکس شده است یا خیر.

فچ کردن در وبمسترتولز

در صورتی که صفحه قبلاً ایندکس نشده است، پیغام URL is not on Google به شما نمایش داده خواهد شد که می‌توانید با انتخاب گزینه REQUEST INDEXING درخواست ایندکس شدن صفحه را به گوگل ارسال کنید.

توجه کنید که فرآیند ایندکس ممکن است دقایقی طول بکشد و پس از آن پیغام Indexing requested ظاهر خواهد شد که نشان‌دهنده موفق بودن درخواست fetch شما بوده است.

اما در صورتی که صفحه قبلاً ایندکس شده است، پیغام URL is on Google به شما نمایش داده می‌شود.

در صورتی که این صفحه تغییری نداشته است و صرفاً هدف شما بررسی ایندکس در گوگل بوده است که نیازی به اقدام دیگری نیست.

اما اگر در یک صفحه موجود تغییراتی ایجاد کرده‌اید و می‌خواهید گوگل را از آن آگاه کنید، با انتخاب گزینه REQUEST INDEXING درخواست ایندکس شدن مجدد صفحه را به گوگل ارسال کنید.

fetch as google در گوگل وبمستر تولز جدید کجاست؟