از امروز می‌توانید به سادگی و از طریق جیمیلتان یک ایمیل زمان‌بندی‌شده ارسال کنید.

گاهی ممکن است لازم باشد یک ایمیل را در زمان‌ خاصی ارسال کنید، اما فرصت آن را نداشته باشید. فرض کنید می‌خواهید به یک دوست مناسبت خاصی مانند تولد یا سالگرد ازدواج را تبریک بگویید، اما ممکن است در آن روز خاص زمانش را نداشته باشید و یا فراموشتان شود. خبر خوب این است که جیمیل به تازگی قابلیت جالبی جهت زمان‌بندی ارسال جیمیل ارائه کرده است.

در ادامه نحوه ارسال ایمیل زمان‌بندی‌شده در جیمیل توضیح داده شده است.

 

تا به امروز برای زمان‌بندی ایمیل‌ها به سرویس‌های دیگری نیاز بود. افزونه Boomerang یکی از مشهورترین افزونه‌ها جهت ارسال ایمیل زمان بندی شده در جیمیل است.  ابزار Gmelius نیز افزونه دیگری برای ارسال ایمیل زمان‌بندی‌شده است. برخی افراد نیز از اسکریپت جهت ارسال جیمیل زمان بندی شده استفاده می‌کردند.

اما حالا این امکان با جیمیل یکپارچه شده است؛ یعنی بدون نیاز به هر گونه افزونه و سرویس و دیگر، از طریق جیمیل خودتان به سادگی می‌توانید یک ایمیل زمان‌بندی‌شده ارسال نمایید.

گوگل چه زمانی قابلیت زمان بندی ارسال جیمیل را ارائه کرد؟

پانزده سال پیش در اولین روز آوریل سال ۲۰۰۴ گوگل سرویس ایمیل تحت وب خود را با نام gmail راه‌اندازی کرد و دیری نپایید که جیمیل به یکی از موفق‌ترین محصولات این شرکت تبدیل شد.

حالا گوگل برای گرامیداشت پانزدهمین سالروز راه‌اندازی جیمیل دو قابلیت جدید کاربردی ارائه کرده است.

یکی از این قابلیت‌ها، هوشمندسازی زمان‌بندی ایمیل جهت ارسال در آینده است.

نحوه ارسال ایمیل زمانبندی شده

دکمه ارسال یا Send در جیمیل شما در حال حاضر شامل یک منوی آبشاری است که به شما این امکان را می‌دهد که ایمیل‌ها را برای ارسال در آینده زمان‌بندی کنید. کافی است بر روی دکمه کنار گزینه Send در یک ایمیل جدید کلیک کنید.

نحوه ارسال ایمیل زمانبندی شده در جیمیل

سپس پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که شامل چند زمان مشخص است. اگر قصد انتخاب این زمان‌ها را دارید می‌توانید روی آن‌ها کلیک کنید و در غیر این صورت روی گزینه pick date and time تا بتوانید زمان مدنظر خود برای ارسال ایمیل را انتخاب کنید.  زمان بندی ارسال ایمیل

در پنجره جدیدی که باز می‌شود، می‌توانید تاریخ و ساعت ارسال ایمیل خود را مشخص کنید و سپس بر روی گزینه Schedule Send کلیک کنید تا ارسال ایمیل شما زمان‌بندی شود.ارسال ایمیل در زمان مشخص

یکی دیگر از قابلیت‌های اضافه‌شده به جیمیل مربوط به Smart Compose است (که در زمان نوشتن ایمیل‌ها متن را به‌صورت خودکار تکمیل می‌کند). حالا با این به‌روزرسانی جدید، این قابلیت خود را با نحوه نگارش کاربر وفق داده و مقدمه ایمیل را بر این اساس می‌نویسد. به‌عنوان مثال اگر معمولاً به جای Hi از Hey استفاده می‌کنید، قابلیت اسمارت کامپوز این سلیقه نگارشی را تشخیص داده و در ایمیل‌هایتان لحاظ خواهد کرد.

این آپدیت که پیش از این تنها روی دستگاه‌های ۳ پیکسلی در دسترس بود، حالا روی تمامی دستگاه‌ها وجود دارد.